HAKKIMIZDA

 Ustadan çırağa bilgi ve deneyim aktarımı gerektirir bir kumaşı dokumak. SİNATEKS üç kuşaktır bu aktarıma önem vererek,

koleksiyonlarıyla farklı çizgilerde hayatlara renk katmaktadır. Dünya modasına yön verecek kumaşlar üretmektedir.

Kurucu kuşağın hayalini, yeni boyama ve dokuma teknolojileriyle harmanlayan üçüncü kuşak yöneticileriyle

Türkiyenin önde gelen kumaş üreticilerinden biri haline gelmiştir.

SİNATEKS, 1977 yılında başlayan serüvenine her gün artan üretim kapasitesi ve ürün yelpazesiyle devam etmektedir.

Ana üretim tesisi Bursada bulunan şirket, ulaşılabilirliğe verdiği önemle, farklı yerleşkelerde ve satış ofislerinde

müşterileriyle olan ilişkilerini dinamik bir anlayışla yürütmektedir.

Yerel iş gücüne dayanan çevre dostu üretim anlayışını ve sürdürülebilirliği bugünkü faaliyetlerini şekillendirme noktasında misyon

edinen SİNATEKS, uluslararası alanda belirleyici kumaş üreticilerinden biri olmak vizyonuyla yoluna devam etmektedir.

DÜNDEN BUGÜNE

 • Timeline Img

  İLK TİCARİ FAALİYET 1977

  Şirketin ilk ticari faaliyeti Uygun Manifatura adıyla başladı. Üretim serüveni başlamadan önce yirmi dört yıl boyunca kumaş ticareti yapılarak piyasadaki bilinirlik artırıldı. Uzun yıllara dayanan tecrübeler markalaşma sürecinin temelini oluşturdu.

 • Timeline Img

  SİNATEKS MARKASININ DOĞUŞU 2001

  Kumaş ticareti tecrübelerinin daha ileriye taşınması hedeflendi. Profesyonel olarak moda sektörüne kumaş üretmek amacıyla SİNATEKS markası kuruldu. Entegre üretim için gereken strateji oluşturuldu. Bursa Sanayi Bölgesi’nde fabrika kurulumu başladı. İlk dokuma ve Ar-Ge yatırımı yapıldı.

 • Timeline Img

  İLK ULUSLARARASI STRATEJİ 2006

  Şirketin uluslararası alanda yön veren bir kumaş üreticisi olması yolundaki ilk uluslararası strateji geliştirildi. Şirket bünyesinde uluslararası pazar araştırmaları başladı. Bu stratejinin bir sonucu olarak 2009 yılında ilk ihracat faaliyeti gerçekleşti.

 • Timeline Img

  ÇEVRE DOSTU YAKLAŞIM 2009

  Şirketin üretim süreçlerinin çevre dostu bir anlayışla planlanması çevre dostu sertifikaları da beraberinde getirdi. Bağımsız denetimlerden başarıyla geçen şirkete ilk çevre dostu sertifika kazandırıldı. Bu kazanım şirketin sürdürülebilirlik yaklaşımını pekiştirdi.

 • Timeline Img

  BÜYÜME ADIMLARI 2012

  Sürekli genişleyen büyüme yatırımlarının önemli parçaları olarak ilk düzboya ve finiş işletmesi kuruldu. Bu adımları 2013 yılındaki jakarlı dokuma yatırımı takip etti. Aynı yıl açık en boyama hattı oluşturuldu. 2014 yılında yeni yatırımlara armürlü dokuma yeni tezgah yatırımı ve dokuma ön hazırlık yatırımı eklendi.

 • Timeline Img

  ÜRETİM HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR! 2018

  Türkiye’nin kumaş üreticileri arasında üretim kapasitesiyle farklı bir yere sahip olan şirket, 19 ülkeyle ihracat faaliyeti gerçekleştirmektedir. Yıllık 9.000.000 metre kumaş üretimi, 2.100 ton iplik boyama ve 15.000.000 metre düz boya ve finiş üretimi kapasitesiyle şirket üretime hız kesmeden yoluna devam etmektedir.

 • Timeline Img

  2019 YILININ EN BAŞARILI KOBİSİ! 2019

  BTSO (Bursa Ticaret ve Sanayi Odası) tarafından her yıl düzenlenen ödül töreninde 2019 yılının en başarılı KOBİSİ seçildi.

 • Timeline Img

  FİLAMENT TESİSİ 2019

  2019 Yılında üretime başlayan yeni tesisimizle; dokuma, büküm ve aktarma faaliyetlerini büyüten Sinateks ailesi yoluna hız kesmeden devam etmektedir.